מחפשים לימודים מעצבים גרפים אונליין דרך האינטרנט? אין לכם זמן ללכת למכללות לגרפיקה ממוחשבת או עיצוב? האם יש עבודה בתקשורת חזותית  לאחר סיום לימודים מעצבים גרפיים? בכתבה הבאה נביא לכם פרטים ומידע חשוב לפני התחלת לימודים מעצבים גרפיים. הרי כל אחד שהולך ללמוד מקצוע מסוים או להשקיע זמן וכסף היה רוצה לדעת בצורה רחבה יותר מה קורה לאחר הלימודים. לפעמים בכתבות שונות ובמאמרים לא תמיד יודעים אם יש עבודה לאחר המקצוע הזה או לא אנחנו בכתבה הזאת נסביר לכם לגורמים מאוד קטנים למה כיום עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת נחשבים לאחד התחומים החזקים ביותר בישראל.

איך לומדים אונליין קורס מעצבי גרפיקה

לימודים אונליין בתחום עיצוב גרפי מתקיימים דרך תוכנת חיבור שמאפשרת לצפות במסך של הסטודנט. המורה יוכל להנחות את הסטודנט אחד על אחד ולהזיז לו את העכבר תוך הסברים מעמיקים על חוקי העיצוב בתוכנות גרפיות. לדוגמא במידה והמורה מסביר נושא מסוים איך לבצע טרנספורמציות בתוכנה מסוימת הסטודנט לאחר מכן צריך לתרגל את החומר כדי להראות למורה שהוא בהחלט הבין את החומר במלואו. השיחה מתבצעת דרך מיקרופון ואוזניות בדיוק כמו כל תוכנות השמע אחרות. תוכלו בקישור הבא לראות מכללה מומלצת ללימוד עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת שמאפשרת לסטודנטים ללמוד את דרך הבית ללימודי תעודה ותיק עבודות. על תיק עבודות נרחיב בהמשך למה זה הכי חשוב היום כדי להתקבל למקומות עבודה.

יישום חוקי העיצוב

במסגרת לימודי עיצוב גרפי תלמדו את כל החוקים שמעצבים גרפיים צריכים לדעת כדי לעצב גרפיקה פרסומית עסקים ולקידום שיווקי. חוקי עיצוב גרפי מתחילים בבנייה קונספטואלית וסידור של אלמנטים חשובים יותר במודעות ועד לעיצוב לוגואים תוך שימוש בצבעים נכונים המותאמים לקהל היעד שאליו צריכים לעצב. כל חוקי העיצוב הגרפי נלמדים בתוכנות גרפיקה ממוחשבת על כך נרחיב בפסקה הבאה. לכל אורך תקופת הלימודים תלמדו כיצד לפתח את החשיבה הרחבה כדי להוציא עיצובים גרפיים מקצועיים. בתקופת הלימודים תהיו עסוקים בתיק עבודות ותבנו דוגמאות רבות של עיצובים פרסומיים לרשתות החברתיות ולאתר האינטרנט. עיצוב גרפי הוא תחום מקדים ללימודי תקשורת חזותית כי תוכלו להמשיך לאחר לימודים אלה לבניית אתרים לעיצוב אפליקציות תוך מתן דגש על חוויית משתמש.

התוכנות העיצוב גרפי בלימודים

התוכנות הגרפיות הנלמדות במהלך הלימודים יהיו של חברת אדובי העולמית. תלמדו לעבוד על פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין ועוד. תלמדו כיצד לבצע את כל העיצובים הגרפים והחוקים שלמדתם בתוכנות הללו על ידי שימוש באלמנטים גרפיים נכונים. התוכנות הם כלי העבודה והחשיבה הרחבה תאפשר לכם לעצב בצורה מקצועית גרפיקה דיגיטלית.

עבודה לאחר הלימודים

כיום נוכל לראות שיש מחסור עצום במעצבים גרפים וגרפיקאים בגלל הטכנולוגיה האדירה שהתפתחה בשנים האחרונות. למעצבים גרפים יש אינספור אפשרויות לעבוד במיוחד בחברות הייטק שלא מפסיקות לדרוש כוח אדם שיעזור במערכת השיווקית כדי להכתיב את השפה העיצובית. המעצבים עובדים בשיתוף פעולה עם מתכנתים ונותנים את כל הדגש לעיצוב גרפי בצורה מקצועית. בגלל הביקוש מצד חברות הייטק נוצר מקפצה של שכר מאוד גבוהה וכיום מעצבים גרפיים מתחילים ללא ניסיון נחטפים לשוק העבודה ומתחילים ממשכורת בסך של 12 אלף שח נטו מינימום. כמובן שככל שתצברו ניסיון השכר יעלה בהתאם.

התיק העבודות דוגמאות של מעצבים גרפיים

מה שחשוב כי היום כדי להתקבל למקומות עבודה זה לא התעודה שתקבלו מבית הספר אלה תיק העבודות. תיק עבודות זה הדבר הכי חשוב שיפתח לך שערים וכניסה לתעשייה. לפני שתוזמנו לראיון עבודה יבקשו ממכם לראות דוגמאות לעיצובים שעשיתם בתקופת הלימודים. את הדוגמאות שעשיתם בעיצוב גרפי על פי שימוש חוקי העיצוב בצורה נכונה הם אלה שיאפשרו לכם להתברג במהירות לעבודה. עיצוב גרפי נהוג גם לעבוד מהבית ולתת שירותי גרפיקה ועיצוב בתחומים שונים.