קורס פיתוח אפליקציות

מתחשק לכם ללמוד משהו חדש. לגוון את החיים. אולי קמתם היום עם חשק עז לבצע הסבת מקצוע. הגורמים להשתתפות בקורס בתחום חדש רבים במיוחד – וכל אחד מהם הוא סיבה טובה להתחיל. אנשים רבים בוחרים ללמוד תחום חדש תוך השתתפות בקורס קצר מועד בתחום, במקום ללמוד תואר. למה? כי תואר, כידוע לכולנו, הוא עניין ארוך מאוד, תיאורטי מאוד, מתיש, דורש ותובעני. כאשר מטרת הסטודנט היא להרוויח ידע מעשי מהיר שיכניס אותו בקלות לשוק העבודה, לא מדובר בפתרון מוצלח עבורו. לימודים בקורס מקצועי הם קצרים, מכווני מטרה ומתאימים בתוך שגרת חיים דורשת במקביל לעבודה ולחיי משפחה.

תחום פיתוח האפליקציות הוכיח את עצמו בעשור האחרון כאחד התחומים החשובים והרווחיים ביותר בשוק. כולנו משתמשים בטלפונים חכמים, וכולנו מתקינים עליהם אפליקציות כאלו ואחרות – וחברות אינספור בוחרות לשדרג את סל המוצרים שלהן עם אפליקציה מתאימה. חברות שמפתחות אפליקציות מחפשות מתכנתים מנוסים ומוקדי מטרה שיעזרו להן להוציא מוצרים יעילים לשוק, ולכן העבודה בשוק התפתחה מאוד ונפתחה עם השנים גם לעובדים שאינם בעלי תואר במדעי המחשב או ניסיון תכנותי: אם אתם טובים, מהירי הבנה ובעלי אמביציה, בואו לפתח אפליקציות ותזכו בקריירה מבוקשת ומתגמלת.

למה כדאי לשים לב כשמתחילים לחפש קורס פיתוח אפליקציות?

  • קודם כל, כדאי לדעת שהשוק מוצף בהצעות לקורסים. כאשר הביקוש למפתחי אפליקציות עלה, מכללות רבות קפצו על המציאה ובנו תוכניות מתאימות. אבל לצערנו, לא תמיד מדובר בקורסים טובים – נהפוך הוא, פעמים רבות מדובר במסחטת כסף שלא תלמד אתכם הרבה. לכן הדבר החשוב ביותר הוא לחקור מקרוב את הקורס לפני שתירשמו אליו.

 

  • האם אתם זכאים להנחה או לקורס מסובסד? גורמים רבים מעוניינים לסייע לאוכלוסיות שונות להיכנס לשוק העבודה בתחום פיתוח האפליקציות. אם אתן אמהות, או שנולדתם לאוכלוסייה שזוכה לתוכניות סיוע – אל תהססו לבדוק למה אתם זכאים.

 

  • מהי תוכנית הקורס? בקשו לקבל את הסילבוס מראש, לפני ההרשמה, לכו לחבר שנמצא בתחום (או בקשו את עזרת האינטרנט) ובררו אם מה שלומדים בקורס הוא הדבר העדכני בשוק העבודה. אם תיתקלו בסירוב מצד המכללה לבקשת הסילבוס, זו נורה אדומה שמעידה על התנהלות לא תקינה.
  • מה הנושא המרכזי של הקורס? פעמים רבות ינסו לשווק לכם את הקורס עם תיאור מפוצץ “אצלנו תלמדו גם .net, גם C#, גם ג’אווה…” כל זה נשמע מגניב ומפתה, אבל האמת היא שקורס כזה יתפזר מראש על יותר מדי נושאים ולא יספק לכם מספיק מידע מעמיק בתחום אחד שיסייע לכם להיכנס לשוק. במקומות העבודה יעדיפו שתתכנתו מצוין בשפה אחת מאשר שתלמדו סקירה כללית של כמה מהן. בחרו שפה, חפשו קורס ש”יורד לה לחיים” וצאו לדרך 😉
  • ולבסוף, עם מה אתם יוצאים מהקורס? כדי להוכיח למקומות עבודה שאתם טובים, רצוי שיהיה לכם משהו בידיים. פרויקט מעשי עם מוצר שאתם פיתחתם הוא הדבר הכי חשוב שתוכלו לקבל מהקורס – בדקו שהוא רציני מספיק כדי להושיב אתכם להוציא תוצר מרשים איתו תוכלו לצאת לשוק.

בהצלחה ולמידה מהנה!

נכתב בשיתוף dogma פיתוח אפליקציות – החברה המובילה בישראל לפיתוח אפליקציות אנדרואיד ואייפון.